Спорна дузпа даде предимство на „Питърхед“

sfl-poСпорна дузпа в 94-та минута даде предимство на „Питърхед“ пред „Куинс Парк“ в първия полуфинален плейоф в Трета дивизия. Двата отбора изиграха мача доста предпазливо, без много остри голови ситуации пред двамата вратари.

„Куинс“ владееха играта и имаха няколко възможности да затруднят защитата на гостите, но ударите на Андерсън, Лонгуърт и Макпарланд минаха покрай вратата. От своя страна „Питърхед също опита, но безрезултатно, да затрудни Нийл Пари чрез Макалистър и Роджърс, който дори уцели напречната греда. Трябва да се отбележи добрата игра в защита на „паяците“, които обезвредиха напълно голмайстора Рори Макалистър и през втората част той беше заменен.

Мачът отиваше към закономерно нулево равенство, когато съдията Маккендрик се превърна в главно действащо лице. В добавеното време той даде несъществуващо нарушение в полза на „Питърхед“ на 20-на метра от наказателното поле. След центрирането защитник на „Куинс“ се опита да изчисти, но връхлетелия отзад нападател на гостите се сблъска в него, а съдията даде дузпа. Протестите на домакините не бяха уважени и Роджърс отбеляза от бялата точка за 0-1 в 94-та минута.

Сега пред „Куинс Парк“ стои много тежката, но не непосилна задача да победят „Питърхед“ в събота на „Балмур“. Добрата форма на „Куинс“ при гостуванията може да им бъде от полза в този случай, като веднъж през сезона те вече победиха същия съперник на собствения му терен с 2-0. Статистика обаче не е на страната на глазгоуския тим. В историята на плейофите в последните години няма отбор, който да е загубил първото си домакинство и след това да е продължил. Сега фаворит за финала е „Питърхед“, а за „Куинс Парк“ остава надеждата, че изненадата не е невъзможна.

В другия плейоф „Берик Рейнджърс“ завърши наравно 1-1 с „Ийст Файф“ като домакин. Първо гостите от Медил поведоха в края на първото полувреме с гол на Мюър, а „Рейнджърс“ изравниха чрез Лавъри в 72-та минута. Така всичко в този сблъсък ще се реши в реванша.

“Куинс Парк” – “Питърхед” 0-1
0:1 Роджърс – 90′ (+4) д.

“Куинс Парк”: 1. Пари, 2. Спитал, 3. Робъртсън, 4. Галахър, 5. Бръф, 6. Макпарланд, 7. Конъли, 8. Андерсън, 9. Кийнън (75′), 10. Лонгуърт, 11. Бърнс (81′).
Рез.: 20. Локхед, 12. Гибсън, 14. Капуано, 15. Куин (75′), 16. Шанкланд (81′).