Само равенство за „паяците“ на „Екселсиор“

Сн.: QPFC Official Facebook Page

След едно нулево първо полувреме „Куинс Парк“ и „Монтроуз“ си размениха по един гол през втората част и си поделиха точките на „Екселсиор“. Мачът започна с няколко разменени атаки, които обаче се оказаха безрезултатни, а двата тима стигнаха до почивката без да направят нещо по-забележително пред двамата вратари. Единствено могат да се отличат тежките силови единоборства, донесли 3 жълти картона – 2 за домакините (Кол, Бръф) и 1 за гостите (Ууд).

Пет минути след паузата редовният голмайстор за „Куинс“ напоследък Еймън Брофи се пребори успешно с обградилите го защитници на „Монтроуз“ и прати топката в мрежата за 1-0. Радостта на домакините обаче продължи кратко, тъй като само 8 минути по-късно Уотсън със силен удар успя да изравни резултата.

Мениджърът на „райетата“ направи няколко смени, в опита си да промени статуквото, като влезлият в 71 мин. Лиъм Гормли за малко се размина с победния гол в последните минути на срещата. От стартовия състав на „Куинс Парк“ отново отсъстваше контузеният Андерсън, а и наказаният капитан Тони Куин.

В другите мачове от кръга „Питърхед“ победи „Клайд“ с 2-0 и си осигури шампионската титла в Лига 2, а „Елгин Сити“ загуби у дома от „Берик“ с 1-3, като при този резултат „Куинс Парк“ сега изостават само на 9 точки от тях с 3 мача докрая на сезона. В другия кръг „паяците“ имат тежко гостуване на „Анан“.

„Куинс Парк“ – „Монтроуз“ 1-1
1:0 Брофи – 50′, 1:1 Уотсън – 58′

“Куинс Парк”: 1. Локхед, 2. Митчъл, 3. Кол, 4. Маквей, 5. Бръф, 6. Кийнън, 7. Спитал (89′), 8. Уолъс, 9. Брофи, 10. Съдърланд (71′), 11. Бърнс (66′).
Рез.: 20. Бърнстингъл, 12. Гормли (71′), 14. Колинс (89′), 15. Дейвисън (66′), 16. Бати, 17. Галахър, 18. Руни.

Ст. „Екселсиор“, Еърдри, 251 зр.

2 thoughts on “Само равенство за „паяците“ на „Екселсиор“

1. qpbg Post author

Да 🙂 Момчето явно е голям талант, жалко, че едва ли ще го задържим и през следващия сезон. Хамилтън може би ще влязат в Премиършип и ще си го приберат…

2. Pixy

От днес още едно равенство – този път срещу вторите досега в класирането ‘Анан’, което съвсем не е зле 🙂 И този път заслугата е на Е. Брофи 🙂