„Арброут“ взе своето на „Екселсиор“

Коментарите са изключени за „Арброут“ взе своето на „Екселсиор“
qparbt08

„Арброут“ взе 3 точки, въпреки усилията на „Куинс Парк“. Сн.: Queen’s Park FC Official Facebook Page

Лидерът в Лига 2 „Арброут“ взе своето при гостуването си на „Куинс Парк“. Мениджърът Макфърсън започна с една променя в състава на домакините в сравнение с предишните мачове като на мястото на Фодърингъм игра Скот Гибсън.

Срещата започна с преимущество за гостите, които задържаха повече топката и организираха няколко опасни атаки към вратата на Мюър. Към средата на полувремето „Куинс Парк“ успя да върне баланса и на свой ред имаше възможности в атака. Малко преди почивката „черно-белите“ отбелязаха гол, но съдия взе леко спорно решение за засада и отмени попадението. Така първото полувреме завърши без гол 0-0 и всичко остана да се реши след паузата

През втората част гостите продължиха настоятелно да търсят гола и едно тяхно попадение също беше отменено поради засада. Все пак „Арброут“ вкара гол в 69 минута чрез Скот Макбрайд. В следващите минути в опитите си да променят резултата „Куинс Парк“ направиха смени като последователно в игра влязоха Макелрой, Уортън и Картър на мястото съответно на Фрейзър, Галахър и Макфърсън. Въпреки усилията гол не беше постигнат, а напротив в 91-та минута на мача Смит доби топката в мрежата на домакините и направи резултата 2-0 за „Арброут“, както завърши и този мач.

От показаното до момента от „Куинс Парк“ може да се види, че съставът е борбен и играе подредено и стегнато, но изпитва затруднения срещу лидерите в групата. Макар на такъв ранен етап може да се каже, че отборът няма да има миналогодишните проблеми и ще е извън битката за оцеляване в Лига 2. За момента обаче изглежда, че плейофите са трудна цел, ако играта особено в атака и при създаването на голови ситуации не се промени в следващите кръгове. Средата на таблицата сякаш е реалната позиция за „паяците“ засега.

Във вторник „Куинс Парк“ има тежък мач в дербито срещу „Рейнджърс“ за Купата на Лигата, който ще се играе на „Екселсиор“ от 21:45 ч. В събота пък отборът гостува на „Албиън Роувърс“ в 4 кръг от Лига 2.

„Куинс Парк“ – „Арброут“ 0-2
0:1 Макбрайд – 65′, 0:2 Смит – 90 (+1)

“Куинс Парк”: 1. Мюър, 2. Митчъл, 3. Галахър (80′), 4. Бери, 5. Куин, 6. Макгрегър, 7. Гибсън, 8. Милър, 9. Макфърсън (86′), 10. Фрейзър (70′), 11. Уудс.
Рез.: 20. Локхед, 12. Картър (86′), 14. Фодърингъм, 15. Бати, 16. Уортън (80′), 17. Макелрой (70′), 18. Бърнс.