Трети мач без загуба и „чиста мрежа“ за „Куинс Парк“

Брайън Уортън с първия си гол за "Куинс Парк". Сн. Queen’s Park FC Official Facebook Page

Брайън Уортън с първия си гол за „Куинс Парк“. Сн. Queen’s Park FC Official Facebook Page

Трети мач без загуба и втора поредна домакинска победа записа „Куинс Парк“ при успеха с 2-0 над гостуващия състав на „Берик“. Вратарят Мюър пък удържа втората си „чиста мрежа“ за сезона. Големият позитив от този мач е продължаващата серия от отбелязани голове, след като в началото на надпреварата в Лига 2 „паяците“ имаха известни затруднения пред гола. Сега момчетата на Макфърсън изглежда са преодоляли този проблем.

В мача с „Малкия Рейнджърс“ нещата започнаха отлично за „Куинс Парк“. Макар че сякаш влязоха по-трудно в мача през първите 10-на минути след това те тръгнаха уверено напред и в 19-та минута Брайън Уортън вкара своя първи гол с „черно-бялата“ фланелка. Домакините продължиха с нападателната си игра и още преди да е изминал половин час игра, отбелязаха второ попадение чрез Шон Бърнс, който се завърна в голмайсторската си роля. Двата тима се оттеглиха на почивката при добрата преднина от 2-0 за „Куинс Парк“.

През второто полувреме „Берик“ излязоха мотивирани да обърнат резултата и държаха инициативата в началните 20 минути на полувремето. В този период защитата на „Куинс“ се представи на ниво, като заедно с Уили Мюър успяха да отразят няколко опасни атаки на гостите. В заключителните минути на мача „паяците“ имаха възможност и за трети гол, пропиляна от Макгрегър.

В събота предстоят мачовете от втори кръг за Купата на Шотландия. „Куинс Парк“ гостува на „Гретна“ – отборът, който допреди няколко години направи сензация в Шотландия, но накрая беше обявен във фалит и изваден в аматьорските дивизии. В момента „Гретна“ се състезава в Лоуланд лигата.

„Куинс Парк“ – „Берик Рейнджърс“ 2-0
1:0 Уортън – 19′, 2:0 Бърнс – 29

“Куинс Парк”: 1. Мюър, 2. Руни, 3. Галахър, 4. Бери, 5. Уортън, 6. Макгрегър, 7. Бърнс (75′), 8. Милър, 9. Дуган, 10. Уудс (70′), 11. Макелрой (89′).
Рез.: 20. Локхед, 12. Фрейзър (75′), 14. Макфърсън (89′), 15. Картър, 16. Митчъл, 17. Маквей, 18. Чалмърс (70′).