Купа на Глазгоу 2012 – Финал

Коментарите са изключени за Купа на Глазгоу 2012 – Финал

След края на груповите срещи от тазгодишния турнир за Купата на Глазгоу сега стана ясен и носителят на трофея. Във финала, игран на „Айброкс“, отборите до 17 г. на „Рейнджърс“ и „Селтик“ завършиха наравно 1-1 в редовното време, като Селтик“ поведоха в 48 минута с гол на Маклелън, а „сините“ изравниха само три минути по-късно чрез Рамзи. При изпълнението на дузпи обаче неофициалните домакини от „Рейнджърс бяха по точни и спечелиха купата с 4:2. Така те завоюваха отново местния трофей, след като през миналия сезон той беше спечелен от Селтик. Отборът на „Куинс Парк“ пак остана трети в класирането, както и миналата година, и не успя да се класира за последния мач в турнира, но все пак записа силни игри срещу носителя „Рейнджърс“, като в двата си мача с тях достигна до почетна загуба с 2:3 и класическа победа с 3:0.

„Рейнджърс“ (до 17 г.) – „Селтик“ (до 17 г.) 1:1, 4:2 (след дузпи)

0:1 Маклелън – 48′, 1:1 Рамзи – 51′.