„Куинс Парк“ изхвърли „Еърдри“ от турнира за Купата на Лигата

Коментарите са изключени за „Куинс Парк“ изхвърли „Еърдри“ от турнира за Купата на Лигата

„Куинс Парк“ се класира за втория кръг на Купата на Лигата след като успя да отстрани намиращия се две нива по-високо в Лигата тим на „Еърдри Юнайтед“. Мачът, който се игра на „Фърхил“ – стадионът на „Партик Тисъл“ – поради заетостта на „Хемпдън“ за Олимпиадата, протече през няколко обрата и беше решен в продълженията. След нулево първо полувреме, в което двата отбора размениха по няколко голови ситуации и пред двете врати, всичко по-важно в мача се разви след почивката. В началото на втората част гостите успяха да отбележат първи, но малко по-късно централният защитник Джеймс Бръф изравни за „райетата“ след изпълнение на корнер. „Еърдри“ поведоха за втори път в 66 мин., когато резервата Алън Кук отбеляза за 1-2. През този период те имаха и по-сериозни възможности да увеличат преднината си като веднъж Рики Литъл изчисти и топката от голлинията на „паяците“. В самия край на редовното време обаче Лоурънс Шанкланд със страхотно воле от ъгъла на наказателното поле оплете топката в мрежата на Артър и прати мача в продълженията. В 104 мин. Джейми Бръф отбеляза втория си гол в мача като доби топката във вратата, след удара с глава на Тони Куин и прати „Куинс“ в следващия кръг. След тази страхотна победа целият отбор на „райетата“ заслужава похвала за показаната игра и волята за победа до последната минута. Така сезонът започна изключително успешно за „Куинс Парк“ след като те продължават напред и за двете купи, като остава добрата форма да се запази и в мачовете от първенството, което започва тази събота. В първия кръг „Куинс“ гостуват на „Ийст Стърлинг“ и победата ще бъде една идеална опция за старта.

„Куинс Парк“ – „Еърдри Юнайтед“ 3-2 сл. прод.

0:1 Блокли – 47′, 1:1 Бръф – 60′, 1:2 Кук – 66′, 2:2 Шанкланд – 88′, 3:2 Бръф – 104′.

“Куинс Парк”: 1. Пари, 2. Монахън (69′), 3. Брадли, 4. Литъл, 5. Бръф, 6. Кийнън, 7. Роналд (78′), 8. Андерсън (118′),9. Куин,10. Лонгуърт, 11. Робъртсън.

Рез.: 20. Локхед, 12. Синклер, 14. Капуано (118′), 15. Шанкланд (78′), 16. Бърнс (69′)