Купа на Глазгоу 2014 – Обзор

Коментарите са изключени за Купа на Глазгоу 2014 – Обзор
Куинс Парк до 17 г. срещу Рейнджърс до 17 г. на Мъри Парк. Сн. queensparkfcyouth.co.uk

Преди малко повече от месец завърши тазгодишното издание на турнира за Купата на Глазгоу, организиран от Глазгоуската футболна асоциация и в. „Ивнинг Таймс“. В него, както обикновено в последните години, взеха участие отборите до 17 години на 5-те глазгоуски клуба от Лигата.

Отборът на „Куинс Парк“ се представи добре за втора поредна година. „Паяците“ завършиха отново на 3-то място в класирането, но дълго време се държаха на първите 2 места, които щяха да им дадат право за участие във финала. Те останаха след тимовете на „Селтик“ и „Рейнджърс“. Все пак „паяците“ успяха да спечелят по точка и от „Селтик“ и от „Рейнджърс“. За съжаление тъкмо загубата от „келтите“ с 0-3 в последния им мач лиши „Куинс Парк“ от финал. Победата щеше да им даде преднина от 1 точка пред „Рейнджърс“.

Така за пореден път на финала в турнира се изправиха юношите на „Селтик“ и „Рейнджърс“. Мачът се игра на „Паркхед“ пред около 8,000 зрители, които станаха свидели на грозни сцени по трибуните, след като феновете на „Рейнджърс“ започнаха да замерят съперника си със сигнални ракети и потрошиха част от седалките на стадиона. На полето обаче „зелено-белите“ се представиха по-добре и успяха да спечелят с минималното 1-0 с гол на Ейдън Несбит 17 минути преди последния съдийски сигнал. С това „келтите“ вдигнаха трофея и се реваншираха за миналогодишната си загуба.

Купа на Глазгоу – Крайно класиране 2014 г.