Напред за Купата на Шотландия след здрав сблъсък с „Гретна“

Коментарите са изключени за Напред за Купата на Шотландия след здрав сблъсък с „Гретна“
Дарън Милър донесе ценния успех за "Куинс Парк". Сн. Queen’s Park FC Official Facebook Page

Дарън Милър донесе ценния успех за „Куинс Парк“. Сн. Queen’s Park FC Official Facebook Page

„Куинс Парк“ надигра „Гретна“ с 1:0 при завръщането си на „Рейдейл Парк“ 9 години по-късно. В последния си мач на този стадион през 2005 г. гостите от Глазгоу загубиха с 0:4. Този път обаче ситуацията между двата клуба беше различна. Фалиралият преди няколко сезона „Гретна“ сега се представи в турнира за Купата на Шотландия като участник от 5-то ниво на шотландския футбол – Лоуланд лигата.

Мачът започна с превъзходство на „Куинс Парк“. Може да се каже, че гостите водеха играта през цялата среща, докато тимът на „Гретна“ се беше окупирал дълбоко в своята половина, изглежда с единствената цел да не загуби срещата. Този затворен стил допълнително затрудни „Куинс“, които въпреки това не оставиха съмнение кой е по-класният тим. През първата част на няколко пъти те отправиха удари към вратата на домакините, но Макфърсън, Милър и Макелрой не успяха да отбележат попадение. От своя страна „Гретна“ отправи първия си удар към вратата на Мюър едва в 30-та минута, като той остана и единствения за първите 45 минути.

След нулевото първо полувреме „паяците“ продължиха с натиска, а Гъс Макфърсън направи няколко промени в състава с идеята да пробие защитния вал на домакините. Нови пропуски на глазгоуския тим оставиха резултата непроменен до края на редовното време, а влезлият на смяна Тони Куин се размина за малко с гола. В първата минута на даденото допълнително време обаче топката попадна пред наказателното поле в Дарън Милър и той с хубав удар я прати в мрежата за 1:0. След гола последваха кратки безредици сред публиката, за което „Куинс Парк“ може да получи наказание при предстоящото разглеждане на случая. В оставащите 4 минути докрая домакините се опитаха да се върнат в мача, но беше твърде късно за тях. Единственото, до което успяха да стигнат беше един удар във вратата, от общо 4-те им отправени в мача, който беше отразен умело от Мюър.

С това минимално 1-0 „Куинс Парк“ отстрани „Гретна“ и продължава напред в трети кръг на турнира, където жребият отреди да посрещне на „Екселсиор“ отбора на „Албиън Роувърс“ на 01 ноември. „Роувърс“ победиха убедително в събота отбора на „Стърлинг Юнивърсити“ с 4:1.

Гостуването на „Рейдейл“ пък беше 4-ти пореден мач без загуба за момчетата на Макфърсън. Това бележи една добра серия до момента, която може да бъде продължена и в събота при гостуването на „Ийст Стърлинг“.

„Гретна 2008“ – „Куинс Парк“ 0-1
0:1 Милър – 90′+1

“Куинс Парк”: 1. Мюър, 2. Руни (45′), 3. Гибсън, 4. Бери, 5. Уортън, 6. Макгрегър, 7. Бърнс (57′), 8. Милър, 9. Макфърсън (69′), 10. Уудс, 11. Макелрой.
Рез.: 21. Локхед, 12. Фрейзър (57′), 14. Картър, 15. Куин (69′), 16. Галахър, 17. Митчъл (45′), 18. Маквей.