„Елгин“ не успя да спре устрема на „паяците“

Коментарите са изключени за „Елгин“ не успя да спре устрема на „паяците“
Шон Руни се разписа във вратата на "Елгин". Сн. Queen’s Park FC Official Facebook Page

Шон Руни се разписа във вратата на „Елгин“. Сн. Queen’s Park FC Official Facebook Page

За първи път през този сезон „Куинс Парк“ отбеляза 4 гола в един мач, а с това взе и заслужени 3 точки при гостуването си на „Елгин“. Домакините бяха категорично надиграни с 4-1, а това беше и 8-ми мач без загуба в лига 2 за „паяците“. До момента те не са губили среща за първенство от 30 август, когато отстъпиха на „Албиън Роувърс“ с 0-1. Мениджърът Гъс Макфърсън пък получи пълно признание за този успех през миналата седмица, след като беше избран за Мениджър на месеца в Лига 2 от ШПФЛ.

В съботната среща „Куинс“ влязоха по-бавно в мача и първите 20-на минути „Елгин“ имаше повече контрол над срещата, който обаче те не успяха да материализират. Към средата на първото полувреме обаче гостите натиснаха и скоро усилията им постигнаха успех. В 24 мин. Пол Уудс откри резултата след рикошет. Само 4 минути по-късно Шон Руни удвои преднината на „райетата“ с хубав гол с глава. Но това не беше всичко. В края на полувремето Шон Бърнс беше препънат в наказателното поле, а Дарън Милър вкара отсъдената от съдията дузпа.

След почивката „Сити“ се опитаха да обърнат развоя на мача и в 46 мин. техният голмайстор Крейг Гън намали за 1-3. След гола имаха и друга възможност да отбележат, отразена от защитата на „паяците“, в центъра на която много стабилно играха Тони Куин и Браян Уортън. В 66 мин. пък Джон Картър затвърди поредния си добър мач с попадение и изведе „Куинс“ отново 3 гола напред 1-4. Това се оказа и краен резултат от мача.

В следващия кръг „Куинс Парк“ приема „Албиън Роувърс“, който в последните мачове се оказа доста „неудобен“ съперник за „паяците“. Освен това те са и преки конкуренти в челото на класирането. „Куинс“ има да си „връща“ на „Албиън“ както за загубите в първенството, така и за скорошното отпадане от Купата на Шотландия. Очертава се един доста тежък и напрегнат мач за момчетата на Макфърсън.

„Елгин Сити – „Куинс Парк“ 1-4
0:1 Уудс – 24′, 0:2 Руни – 28′, 0:3 Милър – 43′(д), 1:3 Гън – 46′, 1:4 Картър – 66′

“Куинс Парк”: 1. Мюър, 2. Руни, 3. Гибсън, 4. Слейтъри, 5. Уортън, 6. Куин, 7. Уудс, 8. Милър, 9. Картър, 10. Фрейзър (83′), 11. Бърнс (58′).
Рез.: 20. Локхед, 12. Макфърсън, 14. Фодърингъм (58′), 15. Макелрой, 16. Маквей (83′), 17. Митчъл, 18. Макуилямс.