„Форфар“ се оказа непреодолимо препятствие

Коментарите са изключени за „Форфар“ се оказа непреодолимо препятствие
"Куинс" не намериха баланса срещу "Форфар". Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

„Куинс“ не намериха баланса срещу „Форфар“. Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

„Куинс Парк“ отпадна в първия кръг за Купата на Лигата. Отборът на Гъс Макфърсън посрещна на „Хемпдън“ третодивизионния „Форфар Атлетик“ и загуби с 0:2. Гостите от Форфар се оказаха доста обигран и корав състав. През миналото първенство в Лига 1 те неслучайно се бориха до последно за местата за промоция в Чемпиъншип.

В съботния сблъсък „Куинс“ не успяха да намерят точния начин да се противопоставят на гостите и отстъпиха с голове още през първото полувреме. Най-напред в 16-та минута Йънг откри резултат за „Атлетик“. В 29 минута пък беше отсъдена леко пресилена дузпа за „Форфар“. Единадестметровия удар на Мартин Фодърингъм обаче беше отразен от вратаря „паяците“ Уили Мюър, но за съжаление топката попадна у Дани Денхолм, който я доби в мрежата.

През втората част гостите имаха още 2 възможности за гол, но отново Мюър показа завидна класа и предотврати опасностите. В атака домакините показаха твърде малко и имаха само 1 точен удар за целия мач, въпреки направени офанзивни смени през втората част. Съвсем заслужено за Играч на мача за „Куинс“ беше избран вратярят Мюър.

„Куинс Парк“ – „Форфар Атлетик“ 0-2
0:1 Йънг – 16′, 0:2 Денхолм – 29′

„Куинс Парк“: 1. Мюър, 2. Маквей, 3. Бърнс (68′), 4. Уортън, 5. Куин (58′), 6. Маклийш (45′), 7. Уудс, 8. Бери, 9. Картър, 10. Брадли, 11. Галт.
Рез.: 20. О’Бойл, 12. Макелрой, 14. Марлоу, 15. Маккърнън (45′), 16. Гибсън (68′), 17. Бати, 18. Мортимър (58′).