Силите стигнаха само за полуфинал за „Куинс“

Коментарите са изключени за Силите стигнаха само за полуфинал за „Куинс“

pftc-chall
„Куинс Парк“ изпуснаха шанса за първи път в своята богата история да стигнат до финала за Чалиндж къп. Голът на Лейтън Макинтош за третодивизионния „Питърхед“ прати гостите в последния мач в турнира срещу „Рейнджърс“ за пролетта на 2016 г.

Рори Макалистър изведе „сините“ напред в резултата още в 17 мин. на полуфиналния мач, игран на „Хемпдън“. Само 5 минути по-късно Шон Бърнс беше повален в наказателното поле на „Питърхед“ и съдията справедливо отсъди дузпа за домакините. Пол Уудс върна надеждите на „паяците“ за исторически успех, след като той вкара от бялата точка за 1:1 в 22 минута. В 27 минута обаче Макинтош отбеляза втория гол за гостите, който се оказа и победен за тях. Той доби топката в мрежата Мюър след пряк свободен удар на Джержавски. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1-2. „Куинс“ имаха цели 45 минути, да обърнат нещата в своя полза, но липсваха чисти ситуации за гол.

„Питърхед“ показа стегната игра в защита и отново се видя, че е доста неудобен съперник за „черно-белите“. Към края на мача играта се изнерви. В заключителните минути Джейми Маккърнън получи червен картон и домакините завършиха с 10 човека. „Питърхед“ удържаха минималната преднина и за първи път в 124 годишната си история ще играят на финал.

„Куинс Парк“ – „Питърхед“ 1–2
0:1 Макалистър – 17′, 1:1 Уудс – 22′д., 1:2 Макинтош – 27′

„Куинс Парк“: 1. Мюър, 2. Ролстън, 3. Бърнс, 4. Бери, 5. Макгийвър, 6. Гибсън (68′), 7. Уудс, 8. Маккърнън (чк), 9. Дуган (85′), 10. Брадли, 11. Бати (59′).
Рез.: 20. О’Бойл, 12. Картър (85′), 14. Галт (68′), 15. Макелрой, 16. Митчъл, 17. Маклийш (59′), 18. Маквей