Само преиграване за „паяците“

Коментарите са изключени за Само преиграване за „паяците“

Scottish-Cup-Portrait
Доброто представяне на „Куинс Парк“ напоследък продължи и в мача за Купата на Шотландия срещу „Форфар“. Малко недостигна на играчите на Макфърсън да отстранят силния третодивизионен тим. „Атлетик“ също имаха шансове и удариха веднъж напречната греда при удар на Мартин Фодърингъм от пряк свободен удар.

В 30 минута „Куинс“ успяха да пробият защитата на гостите като Крис Дуган от 25 метра с хубав удар не остави никакъв шанс на опитния страж Раб Дъглас. В 60 минута обаче ножичен удар на Дани Денъм остави Уили Мюър безпомощен на вратата на „паяците“ и изравни резултата 1:1. „Куинс“ пропуснаха впоследствие да вкарат и второ попадения. Те имаха силни претенции за дузпа за фаул в наказателното поле срещу Дейвид Галт, но съдията Джон Маккендрк подмина ситуацията, а след това Раб Дъглас отрази удар на Дуган отблизо. Така крайният изход от този сблъсък ще бъде решен в преиграването другата седмица на терена на „Форфар“.

„Куинс Парк“ – „Форфар Атлетик“ 1–1
1:0 Дуган – 30′, 1:1 Денъм – 60′

„Куинс Парк“: 1. Мюър, 2. Митчъл, 3. Бърнс, 4. Бери, 5. Макгийвър, 6. Гибсън, 7. Уудс (88′), 8. Маккърнън, 9. Дуган (88′), 10. Галт, 11. Маклийш.
Рез.: 20. О’Бойл, 12. Картър, 14. Макелрой (88′), 15. Бати, 16. Маквей, 17. Уортън, 18. Брадли (88′)