„Форфар“ изхвърли „Куинс“ и от Купата на Шотландия

Коментарите са изключени за „Форфар“ изхвърли „Куинс“ и от Купата на Шотландия

Scottish-Cup-Portrait
„Куинс Парк“ отпадна от турнира за Купата на Шотландия след минимална загуба при гостуването си на „Форфар“. Домакините поведоха точно преди почивката. Ключова фигура за тях отново, както и в първата среща, се оказа Дани Денъм. Той центрира добре към Майкъл Травис, който отбеляза за 1:0.

През втората част „Куинс“ съумяха да изравнят. Джейми Маккърнън с левия крак прати топката покрай Раб Дъглас за 1:1. Само 13 минути преди края при нов подаване на Денъм обаче домакините вкараха оказалия се победен гол чрез Кристофър Темпълман. С общ резултат 3:2 „Форфар“ продължи напред, а за „Куинс“, освен достойното представяне, остана задачата да се концентрират върху битката за титлата в Лига 2 до края на сезона.

„Форфар Атлетик“ – „Куинс Парк“ 2–1
1:0 Травис – 45′, 1:1 Маккърнън – 52′, 2:1 Темпълман – 77′

„Куинс Парк“: 1. Мюър, 2. Митчъл, 3. Гибсън (84′), 4. Бери, 5. Макгийвър, 6. Уортън, 7. Уудс (87′), 8. Маккърнън, 9. Дуган (89′), 10. Галт, 11. Бърнс.
Рез.: 20. О’Бойл, 12. Макелрой (89′), 14. Брадли (84′), 15. Маклийш, 16. Бати, 17. Маквей, 18. Хайнс (87′)