Очаквано тежък старт на официалните мачове

Коментарите са изключени за Очаквано тежък старт на официалните мачове
Тежък сблъсък срещу "Куин ъф дъ Саут". Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

Тежък сблъсък срещу „Куин ъф дъ Саут“. Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

Очаквано тежък се оказа първият официален мач на „Куинс Парк“ за новия сезон срещу силния тим на „Куин ъф дъ Саут“ (Дъмфрис), състезаващ се в Чемпиъншип. Това домакинство на „райетата“ трябваше да се играе на стадиона в Еърдри, тъй като теренът на „Хемпдън“ се оказа силно увреден след проведения там през миналата седмица концерт на Бионсе.

В стартовия състав на Гъс Макфърсън бяха включени 5 от новите попълнения. На вратата застана Андрю Мърфи, а отдясно в защитата Рос Милън, заедно с миналогодишните титуляри Уортън, Бърнс и Макгийвър. В средата се включиха Фодърингам и Милър. Атаката пък беше водена от Ейдън Малоун.

Още с първия съдийски сигнал символичните гости взеха инициативата и имаха няколко добри възможности да поведат. Добри дефанзивни намеси обаче направи Грегър Фодърингам. Силната преса на отбора от Дъмфрис затрудняваше „райетата“, които определено изпитваха проблеми с изнасянето на топката и отправянето на удари към вратата. Логичното се случи в 29 минута когато Пикард беше изведен на добра позиция и не сбърка за 0:1. Само 5 минути по-късно, след добра намеса на Мърфи, който извади топката в корнер, гостите се възползваха от разбъркването в наказателното поле при центрирането на ъгловия удар и Дауи, оставен непокрит, отбеляза с глава второ попадение.

След почивката „Куин ъф дъ Саут“ имаха още няколко сериозни възможности за гол, които не успяха да реализират. Въпреки надмощието им обаче те отправиха едва 2 точни удара във вратата, като мерникът на нападателите им се оказа доста неточен. От своя страна „Куинс Парк“ имаха няколко откъслечни шанса пред противниковата врата, но или ударите им бяха блокирани от защитата, или финалните пасове се оказваха без адресат. Тези затруднения в атака доведоха до само 1 отправен удар към вратата на гостите за целия мач.

Във вторник „райетата“ гостуват на „Стенхаусмюър“ във втори кръг за Купата на Лигата и ще трябва да покажат далеч по-убедителна игра, за да стигнат до позитивен резултат. Според очакванията на букмейкърите тъкмо „Стени“ и „Куинс“, заедно с „Брихин“ са сред основните заподозрени за отпадане от Лига 1 през новия сезон.

„Куинс Парк“ – „Куин ъф дъ Саут“ 0–2
0:1 Пикард – 29′, 0:2 Дауи – 34′

„Куинс Парк“: 1. Мърфи, 2. Милън, 3. Бърнс, 4. Уортън, 5. Макгийвър, 6. Фодърингам (45′), 7. Уудс (78′), 8. Милър, 9. Малоун, 10. Браун (45′), 11. Галт.
Рез.: 20. –, 12. Уилямс (45′), 14. Митчъл, 15. Брадли, 16. Брейди (45′), 17. Уат, 18. Маклийш, 19 Макфърсън (78′).