„Куинс Парк“ разби „Килмарнък“ Колтс и прескочи към втори кръг

Коментарите са изключени за „Куинс Парк“ разби „Килмарнък“ Колтс и прескочи към втори кръг
Дейвид Галт с гол в 50-я си мач за "Куинс". Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

Дейвид Галт с гол в 50-я си мач за „Куинс“. Сн. Queen’s Park Official Fаcebook

В първи кръг от турнира за Чалиндж къп „Куинс Парк“ разгроми с 5:2 младежкия отбор на елитния „Килмарнък“, който включва младежи до 20 г. и резерви от първия отбор, известен още като „Колтс“. Срещата започна шеметно като още в първата си атака след началния удар „Килмарнък“ вкара за 1:0 в 12 секунда на мача, чрез Хоукшоу. Парадоксално веднага след това и „Куинс“ изравниха резултата в 1-та минута с гол на младата надежда Лиъм Браун. Домакините пресираха тотално в тези начални минути ив 15 минута Браян Уортън се разписа във вратата на Рос Милър за 2:1.

Много силни изяви имаше в този период Дарън Милър. След гола „Килмарнък“ се посъвзеха и на свои ред сздадоха добри положения. Добре се намеси обаче Андрю Мърфи. Докато гостите се надяваха да върнат равенството, в 38 минута Райън Макгийвър заби и трето попадение за „паяците“. Все пак секунди преди края на полувремето Тейлър Куин върна едно попадение и при резултат 3:2 двата отбор а се оттеглиха на почивката.

През втората част събитията продължиха да се развиват в същото русло. В 59 мин. Дейвид Галт отбеляза хубав гол и повиши на 4:2, докато добро изяви отново показа Андрю Мърфи. Пет минути преди края „Куинс“ получиха дузпа, която беше реализирана от влезлия минута по-рано Юън макфърсън, син на мениджъра на „паяците“ Ангъс. С краен резултат 5:2 „Куинс Парк“ продължава във втори кръг на турнира, където ще срещне „Партик Тисъл“ Колтс, отново отбор до 20 г.

„Куинс Парк“ – „Килмарнък“ Колтс 5–2
0:1 Хоукшоу – 1′, 1:1 Браун – 2′, 2:1 Уортън – 15′, 3:1 Макгийвър – 39′, 3:2 Куин – 45′, 4:2 Галт – 60′, 5:2 Макфърсън – 86’/д/

„Куинс Парк“: 1. Мърфи, 2. Уилямс, 3. Маклийш, 4. Уортън, 5. Макгийвър, 6. Къминс, 7. Фодърингам, 8. Милър (84′), 9. Малоун (84′), 10. Брадли (45′), 11. Браун.
Рез.: 20. –, 12. Бърнс, 14. Милън (84′), 15. Фой, 16. Брейди, 17. Уат, 18. Галт (45′), 19 Макфърсън (84′).