Напред към трети кръг на Чалиндж къп след дузпи срещу „Партик Тисъл“ Колтс

Коментарите са изключени за Напред към трети кръг на Чалиндж къп след дузпи срещу „Партик Тисъл“ Колтс
Дебют за Марк Уотърс с две спасени дузпи. Сн. Queen’s Park Official Fаcebook Page

След като отстраниха „Килмарнък“ Колтс в предния кръг на Чалиндж къп сега „Куинс Парк“ победиха още един от младежките тимове от елита. В глазгоуско дерби на „Фърхил“ те успяха да отстранят след продължения и дузпи „Партик Тисъл“ Колтс /т.е. до 20 г./. Гъс Макфърсън отново направи ротации в състава като пусна някои играчи, които досега или бяха резерви или правеха дебюта си за отбора като вратаря Марк Уотърс.

Домакините се опитаха да водят играта в началото на мача, създадоха и добри положения пред бившия си съотборник, сега защитаващ цветовете на „Куинс“, Марк Уотърс, който на няколко пъти прояви завиден рефлекс. Към средата на първото полувреме обаче „паяците“ успяха да вземат контрола в средата на терена. В 41 мин. Юън Макфърсън удари страничната греда и пропусна да изведе гостите напред.

След нулевата първа част, още в началото на втората, „зъбците“ стигнаха до попадение. При една контраатака удар на Маклохлин беше избит в корнер с невероятна реакция от вратаря Уотърс. При центрирането обаче топката попадна в краката на Макмълин на няколко метра от голлинията и той не пропусна да я прати в мрежата. „Куинс“ опитаха да се върнат в мача като Милър, Малоун, Уот и Браун създадоха добри ситуации пред противниковата врата. Мачът отиваше към завършек когато в 88 минута влезлият на смяна Джон Картър прояви най-бърза реакция в наказателното поле и засече топката в мрежата за 1:1.

Мачът влезе в продължения. В първото продължение „паяците“ имаха по-добри шансове за гол, но не успяха да се възползват от тях. Втората част премина повече във физически сблъсъци с доста грешки. В 18 мин. Саймс от „Партик“ получи заслужен червен картон за брутален фаул отзад. Въпреки че играха 10-на минути с човек повече „Куинс“ не можаха да се възползват от предимството и срещата стигна до дузпи.

С едно на ум от предишните си подобни преживявания за Купата на Лигата срещу „Еърдри“, този път „черно-белите“ изпълняваха дузпите безпощадно. От бялата точка се разписаха Милър, Къминс, Уот. Вратарят Уотърс успя да спаси удара на Дохърти. След него обаче Браян Уортън удари гредата и даде шанс на домакините, а Макфърсън и Браун бяха безапелационни. При седмата дузпа Уотърс затвърди отново перфектния си дебют на вратата като спаси и дузпата бита от Пенрайс. Така Грегър Фодърингам изпълни последната дузпа за „Куинс“, която превърна в гол и изпрати „черно-белите“ в третия кръг на турнира.

„Партик Тисъл“ Колтс – „Куинс Парк“ 1–1, пр. 0–0, д. 5–6
1:0 Макмълин – 48′, 1:1 Картър – 88′

„Куинс Парк“: 1. Уотърс, 2. Уилямс (69′), 3. Гибсън, 4. Уортън, 5. Къминс, 6. Браун, 7. Фодърингам, 8. Милър, 9. Малоун (72′), 10. Макфърсън, 11. Маклийш (69′).
Рез.: 20. –, 12. Картър (72′), 14. Уот (69′), 15. Маквей, 16. Милън, 17. Брейди, 18. Галт (69′), 19. Фой.