Драматично отпадане след достойно представяне срещу „Еър“

Коментарите са изключени за Драматично отпадане след достойно представяне срещу „Еър“

„Куинс Парк“ изигра изключителен мач срещу втородивизионния „Еър“ и беше на път да го отстрани от турнира за Купата на Шотландия, след като на два пъти повеждаше в резултата.

Домакините взеха ранна преднина в мача на „Хемпдън“ след като Бърнс изведе Уудс в чиста позиция в 4-та минута и той не пропусна за 1:0. „Еър“ изравни 20-на минути по-късно чрез Мур, но настойчивата игра на „паяците“ донесе още едно попадение преди почивката. Браян Уортън вкара в 32 минута и върна заслужената преднина на „Куинс“.

За голямо разочарование на домакините, който вече се виждаха как продължават напред в турнира, опитният Конрад Балатони в 83 минута изравни резултата и прати мача в продължения. В 97 минута Шон Бърнс получи втори жълт картон и беше изваден от игра. Така „Куинс“ геройски завършиха мача с 10 човека като удържаха равенството до края на 30 минутните продължения.

При хазарта на дузпите отново „Куинс“ успяха да поведат след като Кеърни пропусна от бялата точка. За съжаление на момчетата на Макфърсън обаче вратарят на „Еър“ Грег Флеминг успя да спаси две дузпи, като спря ударите на Уортън и Фодърингам и донесе победата на гостите с 5–4. В следващия кръг „Еър“ ще срещнат у дома победителя от мача между „Стърлинг“ и „Клайд“. „Куинс Парк“ пък записа едно достойно участие в своята юбилейна 150-та година, в турнира за Купата на Шотландия, където все още държи 3-то място по най-много спечелени трофеи (10) след „Селтик“ и „Рейнджърс“.

„Куинс Парк“ – „Еър Юнайтед“ 2–2
1:0 Уудс – 4′, 1:1 Мур – 26′, 2:1 Уортън – 32′, 2:2 Балатони – 83′

„Куинс Парк“: 1. Мюър, 2. Милън, 3. Къминс, 4. Маккърнън, 5. Макгийвър, 6. Уортън, 7. Уудс (81′), 8. Фодърингам, 9. Макфърсън (61′), 10. Брейди, 11. Бърнс (чк – 97′).
Рез.: 20. Стот, 12. Малоун (61′), 14. Галт (81′), 15. Маквей, 16. Митчъл, 17. Браун, 18. Мортимър.