„Куинс“ спечелиха „шестточковия“ сблъсък на „Охълвю“

Коментарите са изключени за „Куинс“ спечелиха „шестточковия“ сблъсък на „Охълвю“

„Куинс Парк“ спечели три важни точки при гостуването си на намиращия се напоследък в добра форма състав на „Стенхаусмюър“. Макар и в дъното на класирането „Стени“ показват напредък в играта и са съвсем близо до чертата на спасението. „Паяците“, които също не могат все още да се чувстват сигурни за съдбата си в Лига 1, направиха тактически силен мач в този сблъсък за „6 точки“.

През първото полувреме домакините имаха инициативата, водеха играта, отправиха удари към вратаря Мюър, но той успя да се справи с всички опасности в своето наказателно поле. След първоначалния домакински натиск „Куинс“ удариха здраво своя съперник. В 32 минута Дарио Заната отбеляза за 0:1, преднина която се запази докрая на полувремето.

През втората част гостите показаха малко по-отворена игра, създадоха повече ситуации в нападение, макар и без да отбележат ново попадение. наместо това защитникът Рос Милън си изкара 2 бързи жълти картона в 68-та и 71 минута, оставяйки „Куинс“ с 10 човека в решителните заключителни минути на мача. Въпреки това „райетата“ удържаха в защита. Нещо повече, в добавеното време Антон Брейди дори успя да вкара втори гол и с това да затвърди победата и 3-те точки за „Куинс Парк“.

„Стенхаусмюър“ – „Куинс Парк“ 0–2
0:1 Заната – 32′, 0:2 Брейди – 90’+2

„Куинс Парк“: 1. Мюър, 2. Милън (чк – 31′), 3. Уортън, 4. Маккърнън, 5. Макгийвър, 6. Къминс, 7. Уудс (75′), 8. Дохърти (57′), 9. Заната (80′), 10. Брейди, 11. Макилдъф.
Рез.: 12. Галт, 14. Фодърингам (57′), 15. Маквей, 16. Бърнс, 17. Браун, 18. Орси (80′), 19. Митчъл (75′).

Ст. „Охълвю Парк“, Стенхаусмюър, 423 зр.