Купа на Лигата 2017/18 – група F

Коментарите са изключени за Купа на Лигата 2017/18 – група F

Сезонът 2017/18 в Шотландия бе открит отново с мачовете от новия формат на Купата на Лигата (Бетфред къп), който почти замества предсезонната подготовка на отборите от по-долните дивизии. Жребият постави „Куинс Парк“ в група с елитния „Мадъруел“, втородивизионния „Мортън“ и представителите на Лига 2 – „Берик“ и „Единбъро Сити“.

В предавания на живо мач със силния тим на „Мадъруел“ на „Хемпдън“ отборът на Гъс Макфърсън нямаше много шансове. Гостите доминираха играта и показаха висока ефективност пред гола. „Куинс“ сякаш все още не се бяха сработили в отделните линии, особено в защитата, като новите попълнения допуснаха немалко грешки. Първото полувреме завърши наравно 1:1, с голове на Кадън в 10 мин. за гостите и изравнителен гол на Адам Къминс в 23 мин. През втората част „райетата“ започнаха да отпадат и физически и логично допуснах поражението. Танър, Бароуман на два пъти и звездата на „Мадъруел“ Луи Молт оформиха крайното 1:5.

Във втория си мач „Куинс Парк“ водеха до последните 5 минути с 0:2 като гост на „Мортън“, чрез Уортън и Ор, но допуснаха късно изравняване до 2:2, след това загубиха при дузпите с 4:2. В третия кръг дойде и победата на „Хемпдън“ срещу „Единбъро Сити“. Съвсем заслужено „паяците“ взеха успеха с 3:0. Доминик Дохърти откри в 20 мин., а през втората част автогол на Маккий от столичаните беше допълнен от попадение на Антон Брейди, който оформи крайния класически резултат. Последният мач противопостави „Куинс“ като гост на „Берик“ и въпреки, че допуснаха гол още в първата минута гостите от Глазгоу направиха обрат с 3 гола на Милън от дузпа, Брейди и Галт още до края на полувремето. В края на мача домакините направиха загубата си по-почетна, връщайки едно попадение чрез Томпсън в 83 мин.

Така „Куинс Парк“ завърши участието си в турнира още в груповата фаза на 3-то място, с равни показатели, но с точка по-малко от втория – „Мортън“, заради загубата на дузпи в прекия мач. Категорично напред продължи „Мадъруел“ с 4 победи.

Купа на Лигата 2017/18, група F (крайно класиране)