„Куинс Парк“ напусна Чалиндж къп още в първи кръг срещу „Мадъруел Колтс“

Коментарите са изключени за „Куинс Парк“ напусна Чалиндж къп още в първи кръг срещу „Мадъруел Колтс“

Сблъсъкът между „Куинс Парк“ и „Мадъруел“ през този сезон продължи и в турнира за „Чалиндж къп“ (IRN-BRU къп). Този път обаче „паяците“ трябваше да гостуват на отбора до 20 г. на „железните“. Предвид лошия старт на първенството в Лига 1 и тук „Куинс“ не можаха да покажат стабилна игра.

Като цяло обаче мачът протече равностойно. Дори „Куинс“ поведоха в резултата през първото полувреме с гол на Адам Къминс в 28 минута, след корнер на Антон Брейди. През второто полувреме домакините само за 7 минути обърнаха резултата. Точни за тях бяха Плъмър и Ливингстън, в 62 и 69 минути за 2:1. Докрая гостите имаха своите шансове, но не съумяха да се върнат в мача, игран през 168 зрители на ст. „Фортбанк“ в Стърлинг. По този начин „Куинс Парк“ напусна турнира още при първото препятствие.

„Мадъруел“ U20 – „Куинс Парк“ 2–1
0:1 Къминс – 29′, 1:1 Плъмър – 62′, 2:1 Ливингстън – 69’

„Мадъруел“ U20: 1. Морисън, 2. Макмилън, 3. Ливингстън (84’), 4. Армстронг, 5. Кинг, 6. Плъмър, 7. Гордън, 8. Търнбул, 9. Скот, 14. Браун, 11. Хейсти.
Рез.: 12. Бауърс, 13. Стивънсън, 15. Агиеман, 16. Фалконър (84‘), 17. Макдоналд.

„Куинс Парк“: 1. Уайт, 2. Милън, 3. Р. Дохърти, 4. Къминс, 5. К. Грийн (45’+2), 6. Маквей, 7. Бейли, 8. Фодърингам (74’), 9. Ор, 10. Брейди, 11. Милър (54′).
Рез.: 12. Дъф, 14. Макфърсън, 15. Уортън (45‘+2), 16. Гибсън, 17. Уилън, 18. Бърнс (54′), 19. Макленън (74’).