„Дънфърмлин“ се оказа непреодолимо препятствие за „райетата“

Коментарите са изключени за „Дънфърмлин“ се оказа непреодолимо препятствие за „райетата“

„Куинс Парк“ се включи от 3-ти кръг в турнира за Купата на Шотландия. Жребият изправи „райетата“ срещу силния отбор на „Дънфърмлин Атлетик“, който се състезава в първенството на Чемпиъншип. Макар и домакини „Куинс“ нямаха особени шансове за напредък в турнира, в който заемат третото място по успехи за всички времена, след градските съперници „Селтик“ и „Рейнджърс“. Множеството проблеми на тима на Макфърсън в Лига 1 обаче се отразиха и в този мач.

Пред една добра публика на Националния стадион гостите от Дънфърмлин спечелиха убедителна победа с 1:4. Крайният резултат обаче подвежда, защото първите 45 минути преминаха при равенство 0:0. Веднага след почивката Ники Кларк откри резултата в 48 мин., след което Джейсън Талбът покачи на 0:2. „Куинс“ намалиха изоставането в резулатата чрез автогол на Лий Ашкрофт в 65 мин. Все пак в заключителните 10-12 минути на мача Райън и Макманъс вкараха две нови попадения и оформиха крайния резултат от тази среща. Трябва да се отчете, че макар победата на „Парс“ да изглежда категорична, като цяло играта и положенията бяха равностойни. Просто по-класните играчи на гостите направиха разликата изразителна. След това отпадане за Макфърсън остава да съсредоточи усилията на своя отбор към оставането в Лига 1, което съвсем няма да бъде лека задача.

„Куинс Парк“ – „Дънфърмлин“ 1–4
0:1 Кларк – 48′, 0:2 Талбът – 59′, 1:2 Ашкрофт – 65‘ (аг), 1:3 Райън – 78’, 1:4 Макманъс – 89’

„Куинс Парк“: 1. Уайт, 2. Милън, 3. Гибсън, 4. Къминс, 5. Макгий, 6. Фодърингам, 7. Маквей, 8. Д. Дохърти (67’), 9. Макленън (67’), 10. Дъф, 11. Галт.
Рез.: 12. Донъли, 14. Ор, 15. Айърдейл, 16. Уилън, 17. Лийч (67’), 18. Мортимър (67’), 20. Мюър.

„Дънфърмлин“: 1. Мърдок, 2. Уилямсън, 5. Морис, 6. Ашкрофт, 7. Хигинботъм, 8. Уедърбън (65’), 9. Макманъс, 10. Кларк (71’), 11. Кардъл, 14. Талбът, 27. Шиълс (77’).
Рез.: 3. Мартин (77’), 4. М’Вото, 13. Сплейн (65’), 16. Райън (71‘), 17. Еърд, 20. Джил, 23. Смит.